Michaela Lamana Mazáčová
+420 602 288 793
michaela@lamana.cz
Na Petynce 182/70, Praha 6

Aktuality

seminář
Ladičky
18. 3. 2017

Škola vědomého doteku

Škola vědomého doteku předává kraniosakrální biodynamiku metodou, která zahrnuje kromě teorie a praxe také spirituální dimenzi, vědomou práci s myslí.

Výukový program je rozložen do víkendových seminářů


praxe mezi semináři probíhá

  • ošetřením klientů

  • konzultacemi s učitelem

  • ošetřeními u zkušených terapeutů

  • vzájemnými ošetřeními s kolegy z výcviku

pro rozvoj studentů je zapotřebí samostatná meditační praxe, vědomá pozornost mysli a fyzická cvičení (nepř. Gi-gong, Tai-chi, jóga)


Kraniosakrální biodynamika je odnož kraniosakrální terapie. Vychází z biodynamického přístupu, z konceptu Dechu života, který vyvinuli Dr. W. G. Sutherland, Dr. R. Becker, F. Sills, a mnozí další. Dech života je prvotní základní životní síla, která se projevuje ve všech živých organismech. Je to řídící a uzdravující princip, který neustále obnovuje, uspořádává a oživuje vše živé. Tento jemný rytmus připomíná hluboký vnitřní dech, který zkušený terapeut vnímá svým dotekem.

cranio=lebka sacrum=kříž bio=život dynamic=pohyb

Česky můžeme tuto metodu nazvat léčbou klidem. Klid, láskyplný přístup a respekt terapeuta poskytuje prostor pro vrozrnou schopnost sebe-léčení. Kraniosakrální biodynamika je celostní terapie založená na holistickém přístupu k člověku. Jejím cílem je podpořit klienta, aby se mohl spojit s prvotní matricí zdraví na tělesné, duševní i duchovní úrovni. Terapeut podporuje vnitřní moudrost, nebo také můžeme říct vnitřního léčitele v těle klienta.


Absoloventi Školy vědomého doteku

Irena Veselá: 605 533 970, www.biostudio.cz
Ph Dr. Martin Rezek: 608 339 338, asistent ve ŠVD
PhDr. Jitka Scharinger: 731 956 315, jitka@cirgus.dhs.org
Radka Vondrušková: 737 133 536, wondrRada@seznam,cz
Petra Navanita Levá: 734 897 099, petra@navanita.cz
Parin Šárka Vašíčková: 775 382 224, pannykac@gmail.com

 

Zavřít